ADO Den Haag heeft de komst van Jonas Jensen-Abbew officieel bevestigd. De 24-jarige centrale verdediger komt over van AGF Aarhus en heeft in Den Haag een contract ondertekend dat loopt tot medio 2030.
Ervaring op het hoogste Deense niveau
Jensen-Abbew doorliep een belangrijk deel van zijn jeugdopleiding bij FC Nordsjรฆlland. Daar maakte hij in oktober 2021 zijn debuut op het hoogste niveau van Denemarken. In het seizoen 2022/2023 werd hij verhuurd aan HB Kรธge, waarna hij terugkeerde bij Nordsjรฆlland.
In februari 2024 maakte de verdediger de overstap naar AGF Aarhus. Voor die club kwam Jensen-Abbew tot 44 officiรซle wedstrijden. Ook speelde hij in de voorrondes van de UEFA Champions League. Daarnaast kwam hij in zijn loopbaan uit voor verschillende Deense nationale jeugdelftallen, waaronder Denemarken Onder 21.
Wotte ziet meerdere mogelijkheden
Technisch directeur Mark Wotte laat weten dat Jensen-Abbew via het scoutingsnetwerk van ADO in beeld kwam en vervolgens uitgebreid werd bekeken door het technisch management.
Volgens Wotte haalt ADO met de Deen niet alleen een centrale verdediger binnen. Jensen-Abbew kan ook als back uit de voeten. De club ziet volgens de technisch directeur bovendien groeipotentie in de verdediger en verwacht dat hij zich in Den Haag verder kan ontwikkelen.
Wotte noemt Jensen-Abbew daarnaast ambitieus en gemotiveerd om de concurrentiestrijd aan te gaan. Met zijn contract tot medio 2030 heeft ADO de verdediger voor langere tijd aan de club verbonden.




Eens kijken of hij het dicht kan houden achterin.